19.4.2024 ZAVŘENO

V pátek 19.4. je obchůdek ZAVŘENÝ

Prázdný košík

Pražský žonglérský marathon 2012

1.10.2012

Zveme na IV. ročník tradičního setkání žonglérů a všech, které žonglování zajímá.

Pražský žonglérský marathon 2012

PRAŽSKÝ ŽONGLÉRSKÝ MARATHON IV zimní žonglérská olympiáda Termín: 2.-4– 11. 2012 Místo konání: TJ Sokol Karlín

Žongluj imrvére a ART Prometheus zvou všechny na PRAŽSKÝ ŽONGLÉRSKÝ MARATHON IV

PÁTEK: 18:00 otevření 20:00 ZAHAJOVACÍ CEREMONIÁL Bratři v Tricku – Plovárna (work in progress) SOBOTA: 13:00 OLYMPIJSKÉ HRY 19:00 ZÁVĚREČNÝ CEREMONIÁL s OPEN GALA SHOW NEDĚLE: 14:00 ukončení

OLYMPIJSKÉ SOUTĚŽE: Žonglérský pětiboj aneb zkouška všestrannosti Žonglování dnes není pouze o jedné disciplíně, to už snad ví každý, kdo podlehl kouzlu létajících, rotujících a všelijak se kroutících předmětů. O tom jak se jednotlivé žonglérské disciplíny navzájem obohacují, dnes nikdo nepochybuje. Moderní žonglování se dnes častěji definuje jako manipulace. Pojďme prověřit, jak zdatní jsme manipulátoři s nejrůznějšími pomůckami! Žonglérský pětiboj otestuje vaší všestrannost až do morku kostí! Nemusíte umět 7 míčků nebo kuželek v backcrossu ani hromadu siteswapů se třemi diaboly, dokonce ani umění ovládnout dva flowersticky vám nemusí přinést tížené vítězství. Důležité je umět od každého trochu! Disciplíny:

  • Skok do dálky se třemi míčky
  • Skok do „nížky“ se třemi míčky
  • Běh s překážkami s flowerstickem
  • Sprint diabola
  • Vrh poikou na cíl

Pravidla jednotlivých disciplín

  1. Skok do dálky se třemi míčky

První disciplína žonglérského pětiboje v sobě skrývá nejednu nástrahu. Jako první uplatníte své skokanské dovednosti, ty vám ale k ničemu nebudou, pakliže neovládáte žonglování se třemi míčky. Platný, tedy měřený pokus bude pouze ten, pakliže po dopadu udržíte 3 vteřiny kaskádu se třemi míčky. Kaskáda před odrazem je snad samozřejmostí! Správný žonglér pro balónek i do dálky skočí. Materiál: Měřící pásmo

  1. Skok do „nížky“ se třemi míčky

Tato disciplína s prapodivným názvem prověří vaší obratnost a schopnost udržet i v té nejbizardnější poloze. Nebude se jednat tak docela o skok. Vaším úkolem bude podlézt co nejníže položenou laťku za stálého prohazování trojice míčků.

  1. Běh s překážkami s flowerstickem

Flowerstick je velice oblíbená žonglérská disciplína a vyzkoušel si ji snad každý z nás. Oprašte své elementární dovednosti s tímto neposedným klacíkem a doveďte ho pomocí dvou vodících tyček do cíle naší překážkové dráhy. Jestli to bude v Propeleru nebo v klasické „kývačce“ je jen na vás, jediné co je podmínkou, že flowerstick musí být v pohybu.

  1. Sprint diabola

Ryo Yabe, Arata,Tony Frebourg, Priam či jiní předáci této snad nejoblíbenější žonglérské hračky by při pohledu na tuhle disciplínu zřejmě nevěřícně kroutil hlavou. To co se bude dít se špulkou ve sprintu je záhadou i pro nás. Jasná je jen startovní čára, skupina soutěžících, kteří na startovní povel naráz vypustí své špulky z provázků a cílová páska, kterou protne jako první diabolo vítěze! Napětí a dramatické momenty zaručeny!

  1. Vrh poikou na cíl

Podobnost poiky s jedním atletickým náčiním je nabíledni . Ano, je to kladivo. Pravidla této soutěže jsou jasná. Trefit poikou cíl, či být co nejblíže a to stylem odhozu jako u výše zmíněné atletické disciplíny. Vrhač se před odhozem musí dvakrát otočit s poikou kolem své osy.

Žonglérský maraton Podle této soutěže nese jméno celá naše akce, takže rozhodně nebude chybět! Vydržte jako poslední žonglovat se třemi míčky! Komplikovat vám to budou záludné pokyny moderátora.

Žonglérská ruleta Neuspěli jste v pětiboji? Nevěšte hlavu na provázek od diabola! Můžete si ještě vydělat slušné peníze. Výše vaší odměny je přímo úměrná počtu vašich konkurentů. Každý začne na povel žonglovat se třemi mincemi s celkovou minimální nominální hodnotou 15 Kč. Po pádu mince na zem odevzdá nešťastník své mince do banku, ten bere poslední žonglující.

Ostatní soutěže aneb „my chceme taky soutěžit!!“ Je jasné, že jsme naší nabídkou soutěží jistě neuspokojili všechny soutěžechtivé žongléry. Naše soutěže mají spíše – než ukázat nejlepšího z nejlepších – přinést zábavu a o tu jde přeci v žonglování především. Nicméně v případě zájmu s radostí zorganizujeme soutěže dle vašich přání. Na místě bude deska s možností připsání soutěží. Pakliže se k nim najde i přiměřený počet soutěžících, budeme soutěžit!!!

Vítězové budou vyhlášeni a oceněni v sobotu od 19:00 h v rámci OPEN GALA SHOW programu.

OPEN GALA SHOW: trénujte, připravujte, laďte! Právě zde máte možnost se ukázat, naučit, zažít si! Večerem provázejí: Bratři v Tricku (Adam Jarchovský a Václav Jelínek)

HALY: 2 haly na žonglování (24×11,5m a 23×13,5m) 1 hala na spaní (9,5×9,2m)

BAR: …............­........

VSTUPENKY: celý víkend 300 Kč celý víkend – předregistrace 250 Kč celý sobotní den 150 Kč neděle 50 Kč

pro děti do 15let: celý víkend 180 Kč celý víkend – předregistrace 150 Kč celý sobotní den 70 Kč neděle 30 Kč

předregistrace na celovíkendové vstupné na MARATHON

Prodejna

Žongluj Imrvére
Olšanské náměstí 5
130 00 Praha 3

Obchod je přímo u autobusové zastávky Olšanské náměstí (136, 175) zastávka směr Flora. Od tramvajové zastávky Olšanské náměstí (5, 9, 26) je obchůdek vzdálen cca 170 m.

Otevírací doba

Po - Pá: 13:30 - 16:30
So - Ne: zavřeno

Po předchozí telefonické domluvě možno dohodnout i jiný čas.

Rychlý kontakt

Máte dotaz? Volejte na telefonní číslo:
+420 702 277 133 (Po-Pá 8:00-18:00)

E-mail: info@zongluj.cz

Sledujte nás